Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:1

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:1 и по този начин спечели финала на силния международен турнир в САЩ. Мачът се игра на стадион "Слънчев живот" в Маями, Флорида, съобщи Gong.bg.

Резултатът беше открит в 13-ата минута от Стивън Джерард, изпълнил точно дузпа, отсъдена заради нарушение на Фил Джоунс срещу Рахийм Стърлинг: 1:0 за Ливърпул. До края на полувремето мърсисайдци доминираха, но успяха да реализират повторно.

През втората част настъпи пълен обрат, макар и тя да започна с натиск на Ливърпул.

В 55-ата минута капитанът на Юнайтед Уейн Рууни изравни, а две минути по-късно Хуан Мата със силен шут от границата на наказателното даде преднина на Червените дяволи: 2:1. В 64-та минута бе отменен втори гол на Руни, но попадението на съотборника му Лингард в 88-мата минута беше зачетено: 3:1 за Юнайтед.

Спечеленият трофей, придружен от чек на стойност 1 млн. долара, е първи за новия мениджър на Червените дяволи Луис ван Гаал, извел Холандия до бронзовите медали на завършилия неотдавна Мондиал в Бразилия.

Победата на Юнайтед срещу Ливърпул беше само черешката на тортата. Фантастичното представяне на отбора на турнето в Северна Америка стартира с разгромното 7:0 срещу Лос Анджелис Галакси, продължи с 3:2 срещу Рома, победа над Интер след дузпи и още една, особено сладка – 3:1 срещу Реал Мадрид.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Еванс (Блакет 46), Смолинг, Джоунс, Валенсия (Шоу 7), Ерера (Лингард 79), Флетчър (Клевърли 46), Йънг, Мата (Кагава 67), Рууни, Ернандес (Нани 67).

Ливърпул: Миньоле, Джонсън, Шкъртел, Сако (Туре 73), Кели, Джерард (Лукас 62), Алън (Джан 62), Хендерсън, Коутиньо (Петерсон 77), Стърлинг, Ламбърт (Ибе 62).