Нашите паднаха в мача с 1:3

Българският женски национален отбор загуби от Русия с 1:3 (23:25, 15:25, 28:26, 19:25) в първия си мач от втората фаза на Световното първенство в Италия, съобщи БГНЕС.

Нашите започнаха амбицирани и дори поведоха с 9:6 в първия гейм. След второто техническо прекъсване обаче настъпи спад и рускините се възползваха от това. Вторият гейм бе истинска катастрофа за българките, което ги принуди в третия да играят ва банк. Вдъхновената им игра даде резултат: 28:26 за нашите. В четвъртия решителен гейм обаче нашите прегоряха и в крайна сметка загубиха мача с 1:3.

В другите мачове от нашата група се получиха следните резултати: Бразилия - Казахстан 3:0, САЩ - Турция 3:1 и Сърбия - Холандия 3:0. Нашите момичета имат да играят още с Холандия, Казахстан и САЩ, като за следващата фаза се класират първите три отбора от групата. Класиране: САЩ 12 т., Бразилия 11 т., Русия 9 т., Сърбия 8 т., България и Холандия с по 3 т., Турция 2 т., Казахстан 0 т.