До макините отбелязаха 6 гола, две от попаденията обаче бяха отменени

Швейцария победи България с 4:0 в последната световна квалификация за Мондиал 2022 в Група С и се класира директно за Световното първенство в Катар, отбелязвайки цели 6 гола. Два от тях обаче бяха отменени заради засада.

Домакините откриха в началото на второто полувреме чрез Ноа Окафор (48), а в 57-ата минута Рубен Варгас удвои преднината на тима си. Малко по-късно "часовникарите" реализираха и трето попадение, дело на Марио Гавранович, но то бе отменено с помощта на ВАР заради засада. След това и гол на Седрик Итен не бе зачетен поради същата причина. Швейцария направи резултата класически в 72-ата минута, когато Седрик Итен реализира с глава. В добавеното време на двубоя Ремо Фрьойлер вкара четвърти гол във вратата на Иван Караджов и оформи крайния резултат.

За да научавате първи новините от България и света, изтеглете новото приложение на NOVA - за Android ТУКiOS (Apple) ТУК и HUAWEI AppGallery ТУК.