Съдът пусна без мярка 20-годишния младеж, заподозрян за смъртта на тийнейджърката

След трагедията в Благоевград, при която 16-годишно момиче падна от петия етаж на жилищен блок, близките ѝ организират бдение. Пред блока беше открито и непълнолетно момче с тежки травми, чието състояние се подобрява.

Бдението започна в 18:00 часа. Много хора се събраха, за да почетат паметта на загиналото момиче. Всички призоваха за бързо и справедливо разследване, както и свидетелите на случилото се да бъдат по-активни в даването на показания, за да стане ясно какво точно се е случило във фаталната вечер.

Междувременно от болница „Пирогов” обявиха, че настаненото момче там, което също падна от петия етаж, но оцеля, вече е адекватно и контактно. Все още не е ясно има ли спомен от случилото се във фаталната вечер. Според експерти на този етап няма да се бърза с разпитите, за да може момчето да бъде в максимално адекватно състояние тогава, когато се наложи да отговаря за случилото се във фаталната вечер.

А бащата на загиналото 16-годишно момиче призова за повече съпричастност, както и съдът и прокуратурата да си изпълнят служебните задължения.

На този фон прокуратурата в Благоевград протестира срещу освобождаването на 20-годишния студент, заподозрян за смъртта на 16-годишното момиче от града.

Припомняме, че съдът пусна без мярка 20-годишния младеж, заподозрян за смъртта на момичето. Според събраната до момента информация всички те са били на парти, на което имало и наркотици. Според полицията заподозреният - Александър Георгиев, заявил, че не си спомня нищо. А съдът прецени, че доказателства за вината му няма и го освободи. 

Окръжният съд в Благоевград: Няма достатъчно доказателства за задържането на обвиняемия за трагедията със загинало момиче

tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking