Жители на варненски квартал срещу Министерството на икономиката...

Жители на варненския квартал "Виница" се вдигнаха срещу Министерството на икономиката.

С цел  насърчаване на вътрешния туризъм в България министерството направи специализиран интернет портал. В него "Виница" е упомената като село.

Наказания за авторите и връщане на милионите, пръснати от държавата поискаха жителите на варненския квартал Виница.

В националния туристически пътеводител целящ реклама на България районът е описан така: "На около 10 километра североизточно от Варна се намира прочутото село Виница, където живеят т.нар. гагаузи - турски говорещи християни с извънредно интересни обичаи и празнична система".

До 44 година името на района е било Царево, по-късно се преименува на Виница, а от 1975 година е квартал на централния варненски район "Приморски". Местоположението му е точно над курортен комплекс Св. Константин и Елена и е обърнат изцяло към морето.