Според официалната позиция на банката, в нито един от офисите й в страната не липсват пари...
Банков обир разследва полицията във Велико Търново. От касети на трезор в старата столица са откраднати близо 345 хиляди лева и 16 хиляди долара. От полицията отказват повече информация, а от банката отричат да има обир.
Сигнал за кражбата подал собственик на фирма, която по непотвърдена информация ползвала две касети в банковия трезор. Парите били задигнати между 24 юни и 4 юли. Пак неофициално ключалките на касетите не били манипулирани.
Въпреки твърденията на управителя на банката вече е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител, за кражба в особено големи размери. Тепърва ще се изяснява колко от служителите на ощетената фирмата са имали достъп до касетите, има ли замесени банкови служители и дали сигнала не е фалшив. Междувременно обаче новината за изчезналите пари бързо обиколи клиентите на банката.
И докато клиентите във Велико Търново проверяваха авоарите си стана ясно, че от офис на същата банка този път във Варна, пак от касета са задигнати два диаманта, 40 хиляди лева и 10 хиляди долара, собственост на строителен предприемач
Според официалната позиция на банката разпространена по рано днес, в нито един от офисите й в страната няма неоторизиран достъп, нито пък липсват пари.
И в двата случая разследващите са тези, които трябва да открият истината между версиите на собствениците на касетите и тази на банката.
Последвайте ни