Най-добрият ни тенисист спечели мача срещу южноафриканеца Кевин Андерсън...

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна с победа участието си в тазгодишното издание на турнира "Уимбълдън". Българинът се класира за втория кръг на надпреварата, след като отстрани южноафриканеца Кевин Андерсън със 7-5, 7-6 (7/3), 6-7 (4/7), 6-3.

21-годишният Димитров започна добре мача и играта бе равностойна до шестия гейм на първия сет, когато при резултат 3-2 за Димитров над кортовете на "Ол Инглънд Клъб" заваля и срещата бе прекъсната.

Когато двамата съперници отново излязоха на корта, Димитров изчака съперника си да сгреши и при 6-5 направи пробив, с което спечели първия сет със 7-5.

Двамата тенисисти не успяха да се пробият във втория сет и се стигна до тайбрек, където Гришо надигра 32-ия в основната схема със 7-3, а по този начин поведе в мача с 2-0 сета.

Третата част също бе равностойна, но българинът загуби сета след 4-7 в тайбрека.

При резултат 4-3 в четвъртия сет, Гришо направи пробив, спечели подаването си и взе сета с 6-3, а с това и целия мач.

Димитров, който е в средата на схемата, в която са Анди Мъри и Рафаел Надал, ще играе във втория кръг с Маркос Багдатис.

С днешния си успех, българинът си осигури 45 точки за световната ранглиста.