![](https://nstatic.nova.bg/public/pics/novatv/accents/img16x9_1396272260.jpg)
Сриалът „Ястребът и гълъбицата” стартира в неделя от 12.00 ч. по Нова
Френският писател Стендал вдъхновява историята в сериала „Ястребът и гълъбицата”, който ще се завърти в ефира на Нова от 12.00 ч. тази събота и неделя. Именно творбата му „Игуменката от Кастро” вдъхновява италианския режисьор Джорджио Серафини да създаде поредица, разказваща за трудната любов на фона на големите исторически събития в Европа.
Освен с произхода на сюжета, сериалът е интересен и с един от главните си герои – италианеца Джулио Берути, на когото медиите приписват връзка с българката Дарина Павлова, а през последните дни замесиха името му и с холивудската актриса и носителка на „Оскар” Дженифър Лорънс. Доколко подобни слухове са верни, не става ясно - факт е обаче, че те безспорно вдигат акциите на красивия италианец, който въпреки че е дипломиран стоматолог, започва кариерата си като модел и лице в телевизионни реклами.
Любовните драми на Берути в живота преминават и на екрана. В романтична, но мъчителна история ще го видят зрителите на Нова в сериала „Ястребът и гълъбицата”.
Тук той влиза в ролята на Джулио Бранчифорте, осиротял син на бандити, който става капитан в службата на кардинал Помпео Колона – най-големия враг на семейството на неговата любима Елена Кампиреали, невинна и нежна девойка от богато семейство. Джулио и Елена едва ли могат да са по-различни: заради разликата в онова, което притежават; заради съперничеството между социалните класи, към които принадлежат; и заради противоположните си съдби, които изглеждат предначертани. Въпреки всички тези различия обаче съдбата ги среща и те се влюбват. Неусетно двамата се оказват в центъра на събитията, които ще решат съдбата на цяла Европа - французите и испанците искат да завоюват контрол върху Папската държава.
Ще завърши ли любовта с щастлив край или историческите събития ще разделят двамата влюбени? Отговорите в сериала „Ястребът и гълъбицата” в събота и неделя от 12.00 ч. по Нова.