Тимът изигра отлично композициите си

Ансамбълът на България спечели златните медали на финала на три ленти и две топки на Световното първенство по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Тимът в състав Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Маргарита Василева, Камелия Петрова и Радина Томова изигра отлично композицията си. Българките получиха оценка от 33.300 точки, от които 16.500 за трудност, 8.600 за артистичност и 8.200 за изпълнение.

Възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха абсолютната световна титла в многобоя в петък пред родна публика, както и олимпийска квота за Игрите в Париж 2024. Така българките направиха страхотен дебют - два златни медала. На второ място на ленти и топки е Италия с 31.450 точки, а бронзовите отличия спечели Азербайджан с 30.750 точки.

Ансамбълът на България спечели титлата в многобоя от Световното в София (ВИДЕО)

На финала на пет обръча България остана на осмо място в класирането. Българките допуснаха грешки при изпълнението си и получиха оценка от 31.400 точки, от които 15.500 за трудност, 8.350 за артистичност и 7.550 за изпълнение.

Световната титла на пет обръча спечели ансамбълът на Италия с 34.950 точки, след като игра без грешка. На втора позиция е Израел с 34.050 точки, а на трето Испания с 33.800 точки. Италианките останаха без олимпийска квота след четвъртото място в многобоя, но днес завоюваха злато и сребро. Тимът на Испания пък допусна груби грешки на ленти и топки.

Официалното закриване на 39-о Световно първенство по художествена гимнастика в София започва малко след 17.00 часа.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.