По думите му зам.-кметът Никола Барбутов бил предложен от цялата партия „Продължаваме Промяната”

Ако корупцията стане системен проблем и не мога да го реша, ще подам оставка. Това заяви столичният кмет Васил Терзиев в студиото на „Офанзива с Любо Огнянов”. „Това обаче не стои на дневен ред. По-скоро конкретният случай ни мотивира да водим борбата”, подчерта градоначалникът.

„Имах право да не приема някое от предложенията на „Продължаваме Промяната”, „Демократична България” или „Спаси София” за зам.-кметове. Нашата договорка беше и трите формации да има определени области, в които да номинира хора”, добави той. Никола Барбутов бил предложен от цялата партия ПП, но и Кирил Петков, и Лена Бориславова били разговаряли с градоначалника по тази тема.

Терзиев освободи зам.-кмета на София Никола Барбутов

По думите му след напускането на Илиян Павлов като зам.-кмет по транспорта (от „Спаси София”) и на Никола Барбутов (от „Продължаваме Промяната”), всички останали негови заместници са лични назначения на Терзиев.

„Не очаквах такова нещо от г-н Барбутов и бях и изненадан, и разочарован”, призна градоначалникът. Терзиев обясни, че веднага взел мерки, защото не проявявал никаква толерантност към корупцията. Задържаният бивш зам.-кмет отговарял за стотици милиони европейски средства. Назначена е проверка на сключените от него обществени поръчки.

Кирил Петков подава оставка като съпредседател на ПП и депутат

„Когато е имало нещо съмнително, винаги сме реагирали. Няма малка и голяма корупция, няма наши и ваши”, категоричен беше столичният кмет. Той подчерта, че и неговото име е използвано неправомерно. Терзиев призова хората от бизнеса да му казват, когато някой прилага натиск върху тях, особено използвайки името му.

Кметът на София отново подчерта, че се притеснява от това, че в приетия бюджет има заложени разходи, а не е ясно откъде ще дойдат приходите.

Протест променя движението в центъра на София за 10 дни

Терзиев коментира и протеста, който променя движението в центъра на София. Поставянето на палатки, което демонстрантите възнамеряват да направят, не е съгласувано с Общината. „Съгласували сме протест за всички 10 дни от 6 до 9 часа, но без палатки и без възпрепятстване на придвижването на автомобили. Ако условията не бъдат спазени, органите на реда ще вземат мерки”, подчерта кметът.

Целия разговор гледайте във видеото.