С този успех Литекс се изкачи до четвърто място в класирането с 25 точки

Отборът на Литекс победи Черно море с 3:0 като гост в мач от 16-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Тича" във Варна. "Оранжевите" се намираха в лоша форма преди този двубой, докато варненци се намираха в подем, но възпитаниците на Красимир Балъков изненадах всички с успех днес, пише БГНЕС.

Гостите откриха резултата в 29-та минута, когато Джордан се разписа след центриране на Страхил Попов. Малко след почивката Сашо Александров от тима на "моряците" получи директен червен картон, след като удари при спряла игра Данило Асприля.

Именно колумбийското крило направи 2:0 в 90-та минута след самостоятелен пробив, а две минути по-късно Кирил Десподов оформи крайното 3:0. С този успех Литекс се изкачи до четвърто място в класирането с 25 точки, докато Черно море остава на осма позиция с 21 точки.