Даниел Абало от "Лудогорец" откри резултат още във 3-та минута

Лудогорец стигна до равенство 2:2 с Ливърпул и запази, макар и илюзорни, шансове за европейските турнири през пролетта.

Мачът започна по мечтан начин за "орлите", които откриха резултата още в първата си атака чрез Даниел Абало, но малко след това само 5 минути по-късно позволиха на Рики Ламбърт да изравни.

До почивката само Дани Абало имаше шанс от тима на разградчани да изравни резултата, но и неговият опит беше овладян от Симон Миньоле. Англичаните се оттеглиха с преднина след първата част след като Джордан Хендерсън вкара втори гол за Ливърпул

В 88-та минута Жуниор Кайсара центрира от корнер, падащият Марселиньо с глава я насочи към Георги Терзиев във вратарското поле. Защитникът стреля с глава, възстанови равенството и запази шансовете на тима си да играе пак в Европа напролет.