„Червените” спечелиха контролата с 2:1

ЦСКА постигна изключително престижен успех над италианския гранд „Интер” с 2:1 в предсезонна контрола от лятната си подготовка, съобщава gong.bg.

По темата

За "червените" точни бяха Арсенио Нунеш в 10-ата и Преслав Йорданов - в 55-ата минута. За „Интер” се разписа Родриго Паласио в 14-ата минута.

Мачът започна добре за момчетата на Христо Янев, които откриха резултата.

"Нерадзурите" отвърнаха бързо и само четири минути по-късно Родриго Паласио изравни с лек удар.

В 25-ата минута Маламов уцели страничната греда.

В 32-ата минута младият Пинамонти си спечели дузпа, застана зад топката, но Китанов се справи и спаси удара от 11-те метра.

Малко след началото на второто полувреме Преслав Йорданов се разписа за 2:1 в полза на ЦСКА. Той се възползва от хубав пас на Борис Галчев и надхитри стража на "нерадзурите".

Така в крайна сметка „армейците” изковаха успеха, който е втори в подготовката след успеха над „Легия” с 1:0. "Червените" загубиха от руския „Краснодар” с 2:5 и от „Динамо Киев” с 0:3.

Още новини от света на спорта четете на gong.bg.