Състезателката ни зае 7-мо място в крайното класиране

Българската звезда в женския сноуборд Александра Жекова не успя да се класира за финала на спринт-кроса от старта за Световната купа в Банско, съобщава gong.bg.

Спортистката ни обаче се реваншира на феновете с победа в "малкия финал". Тя се справи с имена като Линдзи Джакобелис (САЩ) и Микаела Мойоли (Италия), като буквално прелетя през трасето и си гарантира 7-ото място.

В битката с останалите отпаднали от полуфиналите Сани отново трябваше да потегли от неблагоприятната 6-а пътека, която й изигра лоша шега в полуфинала. Стартът беше труден, но онова, което преобърна всичко в нейна полза, бе скокът при третото възвишение. Оттам насетне българката увеличи аванса си и спечели още 360 точки за Световната купа, които прибави към актива си от 460.

Победителка при дамите стана Бел Брокоф от Австралия, който изненадващо съумя да се справи с голямата фаворитка Ева Самкова от Чехия. Трета завърши французойката Клоуи Трепьош.

Още новини от света на спорта четете на gong.bg.