Причината е поведението му по време на мача за Суперкупата на Испания срещу "Барселона"

Суперзвездата на "Реал" Мадрид Кристиано Роналдо ще изтърпи наказание от 5 мача заради действията си по време на мача за Суперкупата на Испания срещу "Барселона", предаде БГНЕС. Срещата на "Ноу Камп" завърши с победа на Кралския клуб с 3:1, а в заключителните минути португалецът получи втори жълт картон и в яда си блъсна главния рефер в гърба.

СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА ВИЖТЕ ТУК

С оглед на провиненията му Дисциплинарната комисия на Кралската футболна федерация на Испания (RFEF) взе решение да накаже Роналдо с един двубой за втория жълт картон и още четири за това, че избута съдията. Така той ще пропусне реванша с "Барса" на Сантяго Бернабеу, както и първите четири двубоя на своя тим в Примера дивисион.

РОНАЛДО ГРАБНА ПРИЗА ЗА НАЙ-ДОБЪР ФУТБОЛИСТ - ГАЛЕРИЯ

Иначе Кристиано получи първия си жълт картон в 80-ата минута, след като съблече фланелката си след отбелязан гол. Две минути по-късно той падна в наказателното поле на "Барса", а съдията му показа още един жълт за симулация. Под въздействие на емоциите португалецът грубо блъсна арбитъра в гърба, преди да напусне терена.

Кристиано Роналдо показа близнаците (СНИМКА)

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.