Той загуби от руснака Андрей Рубльов

Григор Димитров загуби с 5:7, 6:7(3), 3:6 от 19-годишния руснак Андрей Рубльов и отпадна във втория кръг от Откритото първенство на САЩ.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Българският тенисист бе в серия от 6 поредни победи, като преди малко повече от седмица спечели турнира в Синсинати, но днес не взе дори сет.

Лесна победа за Гришо срещу първия му съперник на "US Open"

Двубоят започна отлично за Гришо, който поведе рано и скоро след това резултатът вече беше 5-2. След това играта на Димитров се срина и съперникът му взе пет поредни гейма, за да поведе в резултата, пише БГНЕС.

Григор Димитров – преди и сега в снимки (ГАЛЕРИЯ)

Втората част се разви по подобен начин, като Григор дръпна с пробив и 3-1, но Рубльов изравни и в крайна сметка се стигна до тайбрек и 19-годишният руснак спечели и втория сет.

Гришо мечтае за среща с Джони Деп, Никол – за семейство (ВИДЕО)

В третия сет първата ракета на България загуби подаването си рано, след което Рубльов бе стабилен на собствен сервис и затвори мача след 2 часа и 26 минути игра.

Това беше първи мач между двамата тенисисти в кариерата им. В първия кръг от турнира Григор се справи без никакви проблеми с чешкия квалификант Вацлаф Шафранек.

В третия кръг Андрей Рубльов ще играе срещу победителя от двубоя Дамир Джумхур - Марсел Седрик Щебе.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.