„Зелените” стигнаха до победата след попадения на Светослав Дяков и Джоди Лукоки

„Лудогорец” постигна първата си победа в тазгодишното си участие в груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир – Лига Европа. Във втория си мач от група C, игран на "Лудогорец Арена" в Разград, „орлите“ победиха немския „Хофенхайм” с 2:1 след обрат. Павел Кадержабек откри за гостите през първото полувреме, но след почивката „зелените” стигнаха до победата след попадения на Светослав Дяков и Джоди Лукоки, предаде БГНЕС.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Срещата започна по възможно най-лошия начин за българския шампион, след като още във втората минута гостите откриха резултата. Груба грешка на Козмин Моци позволи на немския тим да стигне до попадение, дело на чеха Павел Кадержабек, който на метър от вратата засече подаване Марк Ут.

След почивката обаче превъзходството и добрата игра на разградчани се увенча с успех. Само минута след подновяването на играта равенството бе възстановено след страхотен гол на Светослав Дяков. Капитанът на домакините изстреля мощен шут извън границата на наказателното поле, с който остави безпомощен стража на гостите.

„Лудогорец” продължи да натиска, докато немският тим разчиташе предимно на контраатаки. При една от тях в 67-ата минута Хорхе Броун показа невероятен рефлекс, отразявайки опасен изстрел на Лукас Руп.

Пет минути по-късно дойде и решаващият момент в мача, когато Лукоки ознаменува силната си игра в този мач с брилянтно попадение. Холандското крило на „зелените“ се разписа с много техничен изстрел от границата на наказателното поле за крайното 2:1 в полза на „Лудогорец”.

С днешния успех родният шампион събра актив от 4 точки. Толкова има и португалският „Спортинг Брага", който стигна до равенство 1:1 при домакинството си на "Истанбул ББ". В следващия кръг, на 19 октомври, „Лудогорец” гостува именно на „Брага".

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.