Отборите от група E изиграха последните си мачове от груповата фаза

Бразилия победи Сърбия с 2:0 на стадион “Спартак” в Москва и си осигури първото място в група Е на Световното първенство по футбол. Така "селесао" продължава напред към фазата на директните елиминации.

Бразилия нанесе първия си удар в двубоя в 36-ата минута. Филипе Коутиньо изведе Паулиньо на добра позиция, а полузащитникът на "Барселона" прехвърли Стойкович и откри резултата.

СЕНЗАЦИЯ НА МОНДИАЛА: Германия аут от Световното! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Второто попадение дойде в 68-ата минута, когато след корнер Тиаго Силва се извиси над всички и с глава не даде никакви шансове на вратаря на балканския отбор.

За осминафиналите от отборите в същата група се класира и Швейцария след равенство 2:2 с аутсайдера Коста Рика.

Блерим Джемайли даде преднина на “кръстоносците” в 37-ата минута, Кендал Уостън изравни в 56-ата, а Йосип Дърмич направи резултата 2:1 за Швейцария с точен изстрел две минути преди края на редовното време. Костариканците обаче изравниха в допълнителните минути след дузпа. Брайън Руис уцели гредата, топката се отклони от гърба на швейцарския вратар Ян Зомер и влезе в мрежата му.

На осминафиналите Бразилия ще се изправи срещу Мексико, а Швейцария - срещу Швеция.