Снимка: iStock
Над 30 градуса в първата пълна седмица на юни
Краят на седмицата се очертава с неспокойно време. В петък ще е облачно с изгледи за сравнително кратки, временно интензивни локални валежи в почти цялата страна. Условия за по-експлозивни явления с гръмотевична активност има в Северозападна България и в източните райони около Черноморието.
В събота и неделя часовете преди обяд ще са слънчеви. Следобедите – с динамична облачност и превалявания, тук-там с гръмотевици. В първия почивен ден по-голяма вероятност за валеж ще има в западна, а в неделя, когато отбелязваме началото на метеорологичното лято – в Източна България.
От 10 до 38 градуса през юни
Дневните температури в петък – между 18 и 23 градуса, на моменти с осезаем северен вятър, в събота и неделя – между 20 и 25.
Първата пълна седмица на юни ще е преобладаващо слънчева. Сутрин рано ще има предпоставки за леки мъгли с понижена видимост. Температурите чувствително ще се повишат и към средата на периода вече ще са в летния диапазон – в някои райони до 32-33 градуса.
Към 6-7 юни атмосферната динамика ще се засили. Очакват се следобедни гръмотевични бури с кратки интензивни валежи и висок риск от градушки.
Метеорологичната обстановка представи Анастасия Стойчева от НИМХ в ефира на "Твоят ден" по NOVA NEWS.
Каква е прогнозата за вашия регион може да видите ТУК
Последвайте ни