Яна Кудрявцева стана първа на бухалки, а на лента победи Маргарита Мамун

Рускините Яна Кудрявцева и Маргарита Мамун спечелиха титлите съответно на бухалки и на лента във финалите на отделните уреди на световното първенство по художествена гимнастика в Измир (Турция), информира БТА.

Двете отново бяха без конкуренция. Кудрявцева стана първа на бухалки с 18.750 точки, следвана от Мамун с 18.650 точки. На лента победи Мамун с 18.566 точки, а втора е Кудрявцева с 18.183 точки. Двете бронзови отличия днес станаха притежание на Анна Ризатдинова от Украйна. Така до момента Русия спечели всичките шест титли на световното първенство в Измир.

Руските гимнастички защитиха отборната си титла по-рано днес, а освен това взеха пет златни медала на финалите на отделните уреди, след като Кудрявцева и Мамун разделиха първото място на топка.

Утре световното първенство продължава с индивидуалния многобой при жените с участието на българката Мария Матева.