Двете величия на съвременния тенис се изправиха за рекорден 49-ти път един срещу друг

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Рим, след като победи Рафаел Надал със 7-6, 7-6(4) в изключително оспорван мач от ¼-финалите на мъжката схема.

Двете величия на съвременния тенис се изправиха за рекорден 49-ти път един срещу друг, като сърбинът бе спечелил 9 от последните 10 двубоя.

Надал поведе с ранен пробив в първата част, но съперникът му го върна 8-ия гейм. При 6-5 Джокович успя да постигне нов, решителен пробив, който му даде преднина в резултата.

Испанецът отвърна с пробив още в първия гейм на втората част, като левичарят от Майорка поддържаше преднината си доо 5-4, когато обаче не успя да затвори сета на собствен сервис. В последствие сетът влезе в тайбрек, в който Джокович надделя на 4 точки и стигна до крайния успех след 2 часа и 24 минути.

За място на финала Джокера ще спори с Доминик Тийм или Кей Нишикори.