Биатлонистът ни спечели сребърен медал от Световното първенство в Швеция

Биатлонистът Владимир Илиев е Спортист на 2019 година. Той стана победител в 62-ото издание на церемонията, която се проведе в зала „Асикс Арена“. Илиев спечели сребърен медал на световното първенство по биатлон през март в дисциплината 20 км индивидуално бягане.

Илиев не присъства на церемонията, тъй като е във Франция за старт от Световната купа.

Призовата награда отива при представител на биатлона за втори път в историята на анкетата след 1998-а, когато призът бе за олимпийската ни шампионка Екатерина Дафовска.

Второто място в класацията зае 35-годишната лекоатлетка Ивет Лалова, която е седмата най-бърза жена в света на 200 метра. Трети пък е топтенисистът ни Григор Димитров, който игра полуфинали на US Open и Мастърса в Париж.

10. Боряна Калейн

За втора поредна година за Отбор на годината бе обявен националният ансамбъл по художествена гимнастика, който спечели сребърен медал от Световното първенство в Баку и златни медали от Световните купи в Минск и Казан. Наградата за треньор номер 1 на вестник „Труд“ спечели треньорката на ансамбъла Весела Димитрова.

За Спортист на годината с увреждания бе обявен лекоатлетът Християн Стоянов.