С дигиталния портфейл плащате лесно и бързо

В природата на мъжете е да откликват на предизвикателства, а когато те са свързани с пътуване из непознати места, при това – без пари в брой, задачата става повече от атрактивна.

 

 

Един от най-известните млади кинорежисьори и влогъри – Крис Захариев, прие хвърлената му ръкавица и в продължение на три дни пътува из абсолютно неизвестни за него места из страната, въоръжен единствено с карта на България, стреличка за дартс, автомобил и телефона си. Без никакви пари, но за сметка на това с дигитален портфейл в Булбанк Мобайл, който бе подложен на редица изпитания – от плащане на бургери из колоритния квартал Капана до купуване на... риболовни такъми в Гулянци.

Снимка: Instagram/chriszahariev

На пръв поглед това изглежда доста авантюристично – я си представете да се озовете в Гулянци без пари, малко е стряскащо, нали? Истината обаче е, че няма нищо стряскащо, когато всички пари са в личния ти дигитален портфейл, а плащанията стават... с телефона ти. Без значение къде си и колко ти е сметката, защото все повече търговски обекти из страната приемат плащания през ПОС терминал (да, дори и в Гулянци!). Също така няма значение дали имате точни пари или пак ще създавате проблеми на продавачката – с дигиталния портфейл си плащате точно до стотинка и всички са щастливи.

Ще кажете – „ама сигурно ли е, друго си е да имам пари в задния си джоб!“. Ами то и така може да са в задния ви джоб, достатъчно е да държите телефона си там. А що се отнася до сигурността – по-сигурно е от това да носите портфейл насам-натам и непрекъснато да го мислите дали няма да изчезне. Дигиталният портфейл е свързан с картата ви Visa или Mastercard, тоест – разполагате с всичките си пари накуп, но номерът на картата никога не се съхранява в устройството. Самият портфейл пък се активира с двуфакторна автентификация, тоест – с Face ID или Touch ID, което пък означава само едно – супер защита и никаква опция за кражба.

Бързината също не е за подценяване. Не че е мерено с фото финиш, но ако се направи състезание между човек, плащащ в брой, и такъв, плащащ с телефон, вторият ще е приключил, докато първият още рови в портфейла и ще пита „колко стотинки казахте?“

Повече няма да чувате и думите „Нямам да ви върна, идете да ги развалите някъде“, защото в дигиталния портфейл винаги ще имате абсолютно точната сума. Е, ако случайно ви залипсва този израз, идете до някоя баничарница рано сутринта и пробвайте да си купите баница с петдесетолевка. Успееех!

Какво още да кажем за дигиталния портфейл? Може би, че е супер cool и всички модерни хора плащат така? Или пък, че е удобно – представете си, че сте някъде на ски и искате да си купите чай за 8 лева. Доста по-лесно е просто да цъкнете телефона на ПОС терминала, отколкото да сваляте ръкавици, да ровите из джобове, „ох, тука някъде имах една монета, момент“ и други неловки моменти. На плажа е същото – там поне не сваляте ръкавици, но пък къде си държите монетите? Я по-добре с телефона...

Снимка: Instagram/chriszahariev

А най-якото е, когато сте на вечеря, бар или клуб няма да мислите за портфейли, банкноти, имате ли достатъчно, ще стигнат ли, ще ви върнат ли, и всякакви други досадни подробности. Просто вадите телефона, плащате и продължавате нататък.

Ако искате моментално да разполагате с тази услуга, влизайте бързо в Булбанк Мобайл и ставайте техни клиенти – и, да, може и през телефона. После дигитализирайте картата си и готово – вие сте. Животът ви зове, а всичко, което ви трябва за него, е един телефон. Портфейла може да си го оставите и вкъщи.