Златните смени на Манчини донесоха успеха в продълженията

Италия надви Австрия с 2:1 във втория осминафилен мач на UEFA EURO 2020 и се класира за 1/4-финалите на турнира, а двата отбора предложиха истинско зрелище на зрителите.

Датският динамит изпепели хаотичните уелсци

Първата част бе категорично за италианците, които дори нацелиха гредата в 34-ата минута. През второто полувреме обаче австрийците се вдигнаха и затрудниха максимално Скуадрата. В рамките на няколко минути Арнаутович отбеляза попадение, което бе отменено, а впоследствие отборът имаше и претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията. От силната игра на италианците в груповата фаза нямаше и следа, а Австрия се обнадежди за нещо голямо. Така в редовното време нулите на таблото се запазиха, което вкара срещата в първите продължения на това Европейско.

Златните смени на Манчини обаче му донесоха успеха в продълженията и в рамките на 10 минути Киеза и Песина решиха изхода на двубоя в полза на италианците.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Италия: 21. Донарума, 2. Ди Лоренцо, 4. Спинацола, 6. Верати, 8. Жоржиньо, 10. Инсиние, 11. Берарди, 15. Асерби, 17. Имобиле, 18. Барела, 19. Бонучи (к)

Селекционер: Роберто Манчини

Австрия: 13. Бакман, 3. Драгович, 4. Хинтерегер, 7. Арнаутович, 8. Алаба (к), 9. Забицер, 10. Грилиш, 19. Баумгартнер, 21. Лайнер, 23. Шлагер, 24. Лаймер

Селекционер: Франко Фода

Съдия: Антъни Тейлър, Англия
Стадион: "Уембли", Лондон