Твърде много домашни се дават в българското училище, добави той

Хората чувстват първия учебен ден като национален празник. „Темата за образованието е важна за българския народ и в този смисъл засяга всяко български семейство. През образованието ние сме се сформирали като нация.” Това заяви Емил Джасим, преподавател по история в предаването „Пресечна точка” по NOVA.

„Покрай вълнението забравяме, че е много необходима една есенна ваканция, защото децата след 22 септември нямат ваканция чак до Коледа и прегарят. Ако направим учебната година малко по-ритмична, месец и половина да ходят на училище, след това седмица да починат – тогава даваме въздух на децата. За да могат да си починат”, каза Джасим.

Йордан Терзийски, ПП: Получихме ясен сигнал, че мястото на България е в Шенген

Твърде много домашни се дават в българското училище, добави той. „Това, че ние сме учили така не значи, че съвременните деца трябва да учат така. Сега децата учат когато е интересно. Това зависи от учителя, от училището и от системата.
Българското образование има много да догонва. Учителите са страхотни и идват все по-свежи и въпреки това има много неща, които трябва да се променят. Начинът, по който конструираме преподаването, метода е на вече над 400 години”, посочи преподавателят.

"Важно е децата да разбират как се конструира властта, за да може това да им помогне след това като граждани. Ние това трябва да можем да го залагаме от ранна детска възраст. Какво означава процесът на гласуване, например?", добави той. 

Целия разговор гледайте във видеото.

Редактор: Камена Георгиева