Стопкадър: NOVA
Министърът на националната сигурност от крайната десница публикува видео, на което се подиграва на активисти, коленичили с вързани зад гърба ръце
Вълна от възмущение и остри критики бяха отправени към Израел заради отношението към пропалестинските активисти от флотилията с хуманитарна помощ за Газа, спряна от израелските военноморски сили.
Европейският съюз, Съединените щати, Канада и редица европейски страни изразиха възмущение, след като министърът на националната сигурност от крайната десница публикува видео, на което се подиграва на активисти, коленичили с вързани зад гърба ръце.
Нетаняху: Израел вече контролира 60 процента от ивицата Газа
„Дойдоха с голяма гордост, като велики герои. Вижте как изглеждат сега, погледнете. Вижте как изглеждат сега. Не са герои, нито нищо подобно, а поддръжници на тероризма. Казвам на министър-председателя Нетаняху: Дайте ми ги за много по-дълго време. Предайте ни ги за затворите за терористи. Ето така трябва да изглежда“, заяви министърът на националната сигурност на Израел Итамар Бен-Гвир.
Действията му предизвикаха и критика от страна на израелския премиер Бенямин Нетаняху, който заяви, че те „не съответстват на ценностите на Израел“.
Редактор: Ивета КостадиноваПоследвайте ни