Заради прекомерната употреба на захар, организмът е в непрекъснат стрес. За децата свръхконсумацията на захар е още по-вредна, защото имунната им система е по-слаба, води до голяма възбудимост, каза в \"На кафе\" д-р Папазова...

Прекомерната употреба на захар води до депресия, до стрес на организма и намалява серотонина. Това каза в \"На кафе\" д-р Мария Папазова.


По думите й за децата свръхконсумацията на захар е още по-вредна, защото имунната им система е по-слаба и води до голяма възбудимост.


В Германия един човек изяжда годишно 34 кг захар, в Швейцария – 42, а САЩ – 78 кг. Според д-р Папазова тези данни обясняват защо американците са първенци по затлъстяване и по психически проблеми.


Да се мисли, че в подсладителите няма калории, е перверзно мислене в храненето, коментира тя и да де пример с аспартам, изкуствено получен подсладител, който бил синоним на отрова.

tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking