Проектът помага на всеки да се ориентира по-добре в търсенето на работа...
Търсенето на работа винаги означава стрес и несигурност. Специални сайтове предлагат обяви за свободни места, а някои дават съвети и за успешно преследване на желаната работа. Такъв сайт е създала Фондацията на бизнеса за образованието. На него всеки може да направи тест и да открие коя професия е подходяща за него.
Антоанета Вутова е загубила работата си преди половин година. Била е педагог в столично училище. Едновременно с четенето на обяви решава да проучи всички възможности за по-добро представяне пред работодателите. Попада на сайта http://www.zakarierata.com, който й открива някои тънкости за писане на биография, мотивационни писма и дори дава съвети за успешен телефонен разговор.
На сайта всеки може да изследва себе си. Да проучи своите силни и слаби страни, като направи упражнения за самоанализ. Така ще видите в какво до момента сте имали успех, в какво сте се провалили и как по-успешно да стигате до интервю с работодател.
Ръководителят на проекта - Невена Раковска съобщи, че събирането на необходимата информация става чрез много въпроси, което позволява на всеки човек да помогне сам на себе си.
По нейните думи едва 20 % от свободните работни места се предлагат в сайтове и в други медии. Хората трябва да търсят преди всичко чрез лични контакти.
На сайта на проекта може да споделяте опита си с други участници във форумите и да черпите идеи от тях. Консултация може да получите както чрез и-мейл, така и при лична среща.
Репортер: Димитър Лъжов
Гледайте цялата централна емисия на Новините на Нова на сайта на Nova Play.