Чавдар Велев беше арестуван след инцидент с телевизионен оператор. Брат му разказва..

30-годишният Чавдар Велев беше арестуван в края на миналата седмица заради инцидент между него и телевизионен оператор на bTV по време на протестите срещу промените е Закона за горите на Орлов мост.

Момчил Велев, брат на Чавдар, каза, че той няма влязла в сила присъда. През 2001-ва година Чавдар присъства на тийнейджърско сбиване в квартала си. Делото се влачи 10 години и още няма заключение. Момчил каза, че брат му не е побойник и не е агресивен.

Това, което е направило впечатление на Момчил в излъчените кадри и репортаж със сбиването по време на протеста, е, че проявената агресивност от страна на Чавдар, не е привична за него. По думите на брат му, в последствие се оказва, че Чавдар е бил с извадено рамо. Това, което излиза от статуси в социалните медии е, че очевидци са се противили на това да бъдат снимани с камера. Обвиненият в проявена агресия Чавдар също е бил ранен. Къде е истината?

Дали Чавдар Велев е „побойник" и е предизвикал оператора или той е изкупителна жертва и набеден за последици, които не е предизвикал сам, вижте в разказа на брат му във видеото.