Победното попадение вкара Лена Петерман в 98-мата минута

Германия е новият световен шампион по футбол за жени до 20 години, информира БТА.

В драматичен финал, игран на олимпийския стадион в Монреал, Канада, Бундестимът се наложи над Нигерия с 1:0 след продължение. Победното попадение вкара Лена Петерман в 98-мата минута, засичайки центриране на Паулине Бремер.

Голът сякаш пречупи нигерийките, които не успяха да отговорят в оставащите минути до края на мача.

"Супер орлиците" имаха много шансове през редовното време и контролираха срещата в големи периоди, но така и не успяха да намерят път към вратата на Майке Крамер, която логично бе избрана на най-добър играч в мача.

В срещата за бронзовия медал Франция надигра Северна Корея с 3:2. И петте гола паднаха през втората част, а решаващото попадение бе дело на Тункара в 79-ата минута.