"Канарчетата" си извоюваха място в първата шестица на първенството за сметка на Левски

Ботев Пловдив надигра ЦСКА с 2:0 и влезе в шестицата на мястото на Левски в най-ключовия и драматичен мач от последния кръг на редовния сезон на А група.

С успеха си обаче "канарчетата" най-силно засегнаха "сините", които ще останат извън битката за европейските турнири, след като паднаха на седмо място. Днешният сблъсък между Ботев Пловдив и ЦСКА беше ключов и важен за три отбора, като съдбата на Левски зависеше изцяло от победата на ЦСКА. Мачът беше ключов и за пловдивчани, чиято алтернатива беше единствено победа, за да влязат в горната половина на първенството.

ЦСКА претърпя третата си поредна загуба. Ботев поведе в 18-та минута, след като защитата на червните допусна груба грешка, а Милен Гамаков отбеляза с глава. Лъчезар Балтанов удвои резултата в 39-та минута след изключително груба грешка на Сънди. До края на двубоя Ботев бяха по-концентрирания тим и не допуснаха обрат в мача, въпреки че темпото на срещата доста спадна и играта се накъса.