Победителят ще получи 20 000 паунда от наградния фонд

Антоанета Стефанова ще вземе участие в традиционния шахматен фестивал в Гибралтар, един от най-силните турнири в началото на годината. Фаворити за титлата са шахматистите от топ 10 Хикару Накамура, Максим Вашие-Лаграв и Вишванатан Ананд, информира БГНЕС.

Иван Чепаринов, който спечели престижната надпревара през 2014 г., сега не е сред състезателите, както и Веселин Топалов, който миналата година финишира пети с точка по-малко от победителя Накамура.

Днес ще се проведе официалното откриване на турнира, а партиите от първия кръг ще се играят утре. Победителят ще получи 20 000 паунда от наградния фонд, вторият - 16 000, третият - 12 000. Най-добре представилата се дама ще прибере чек за 15 000 паунда.