Най-добрият ни тенисист победи американеца Райън Харисън

Поставеният под №6 Григор Димитров победи Райън Харисън в изключително драматичен мач от втори кръг на Мастърса в Шанхай. Най-добрият български тенисист спечели битката на корта с 3-6, 6-3, 7-6 (8-6). В тайбрека Гришо спаси три мачбола, за да стигне до триумфа срещу 46-ия в света, съобщава БГНЕС.

В първия сет на Харисън му бе достатъчен един пробив, за да спечели частта. При 5-3 за американеца и негов сервис, Гришо отрази четири мачбола, но при петия Харисън сложи край на спора с ас.

Гришо удари неволно фенка с топка, извини се с целувка (ВИДЕО)

Във втория сет играта бе равностойна. Димитров игра отлично и бе перфектен на първото си подаване, а в осмия гейм направи пробив и после го затвърди без проблем, за да вкара мача в трети сет.

Той започна с оспорван първи гейм, в който Димитров направи пробив, а Харисън след своята двойна грешка счупи ракетата си в земята, за което получи предупреждение. Пробивът обаче бе върнат в четвъртия гейм и Димитров загуби преднината си, а после отново се провали на сервиса си в шестия гейм и Харисън дръпна с 4-2.

Първата ни ракета обаче реагира както подобава на класен играч и мигновено върна пробива, а после го затвърди - 4-4. Харисън след това спечели, макар и трудно, подаването си и поведе с 5-4.

В следващия гейм Гришо отстъпваше с 0-30 и Харисън бе само на две точки от успех в двубоя, но хасковлията отново прояви характер и взе подаването си, а резултатът стана 5-5.

След това двамата тенисисти спечелиха подаванията си и се стигна до тайбрек за определяне на победителя. В него американецът направи два минипробива и поведе с 5-2, а Григор успя да върне един. После резултатът стана 6-3 за Харисън, но българският тенисист спаси и трите мачбола и драмата стана пълна - 6-6. След това Григор направи минипробив и поведе със 7-6, а после реализира ас, слагайки край на спора след два часа и половина игра.

Григор Димитров участва на турнира в Шанхай за шести път и досега бе достигал най-много до втори кръг.

Той ще се изправи срещу американеца Сам Куери в третия кръг на Мастърса в Шанхай.

Това стана ясно, след като Куери победи с 6-3, 7-6 (7) Франсис Тиафо.

Това ще бъде трети двубой между Гришо и 17-ят в света американец, като до момента хасковлията има две победи.

За последно двамата премериха сили на турнира на трева "Куинс Клъб" през 2015 г., където Димитров стигна до успех след 2-1 сета.

30-годишният Куери има 10 титли в своята кариера, като през настоящия сезон спечели 2 трофея - в двата мексикански града Лос Кабос и Акапулко.

За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.