Дания допусна втора загуба в група “B” на UEFA EURO 2020™

Водачът в ранглистата на ФИФА Белгия победи с 2:1 Дания във втори мач от група “B” на UEFA EURO 2020, игран на стадион „Паркен“, информира, Gong.

Домакините започнаха изключително силно и откриха още във втората минута чрез Юсуф Поулсен.

Играта бе спряна в десетата минута за 60 секунди и всички хора настадиона и терена изразиха подкрепата си за Кристиан Ериксен, който колабира в предишния мач на Дания.

Генерално през първата част „датския динамит“ игра изключително вдъхновено, но през вторите 45 минути плеймейкърът Кевин де Бройне се завърна в игра след отсъствие заради лицева фрактура и първо асистира на Торган Азар, а след това вкара победния гол в 71-ата минута, благодарение на асистенция от другата звезда в селекцията на Роберто Мартинес Еден Азар.

Така Белгия се класират за 1/8-финалите, докато Дания заема последното място с нула точки.