Швеция спечели в групата, следват ги испанците

Отборът на Испания показа истинското си лице и буквално се подигра със състава на Словакия в последния си мач от група E на UEFA EURO 2020. “Ла фурия” прегази с 5:0 днешния си опонент и се класира за осминафиналите на турнира като втори тим в групата си.

В другата среща Швеция надви Полша с 3:2 и запази първото си място в крайното класиране. "Тре крунур" спечели по изключитено драматичен начин с резултат 3:2. Емил Форсберг откри още във втората, а в 59-ата минута удвои. Роберт Левандовски обаче намали с чудесен гол в 61-ата, а в 84-ата минута изравни. Все пак резервата Виктор Клаесон донесе победата за шведите с гол в третата минута от добавеното време.

Всичко за UEFA EURO 2020™ ще откриете в специалната секция на Gong.bg.

Мачовете от дългоочакваното Европейско първенство по футбол могат да бъдат проследени в телевизионните канали NOVA, DIEMA, БНТ 1 и БНТ 3. Всяка от двете медии ще излъчи пряко по 27 мача. Финалът на първенството на 11 юли ще бъде излъчен съвместно в каналите на Нова Броудкастинг Груп и Българската национална телевизия.