Големият победител беше определен след дузпи

Италия е новият футболен крал на Европа! "Скуадра адзура" спечелиха така бленуваната купа от UEFA EURO 2020™ след драматичен финал срещу Англия.

СНИМКИ ВИЖТЕ ТУК

Двата отбора не успяха да се победят в редовното време и продълженията във финалния мач на UEFA EURO 2020™. Дузпи решиха при кого да отиде титлата.

Люк Шоу вкара за домакините още във 2-ата минута, но Леонардо Бонучи възстанови равенството в 67-ата, предава Gong.bg. Така мачът в редовното време завърши при резултат 1:1. Той се запази и в продълженията.

ДУЗПИТЕ:
Берарди вкара, Кейн не пропуска, Белоти го прави, Магуайър дава преднина, Бонучи изравнява, Рашфорд сгреши, Бернардески – не, Санчо, Жоржиньо и Сака пропуснаха и Италия е носител на титлата от  UEFA EURO 2020™.

РАЗВОЙ НА ДВУБОЯ

Срещата започна с неочакван ранен гол за "трите лъва". Люк Шоу отбеляза най-бързото попадение на Европейско първенство във втората минута.

Голът попари футболистите на Италия и в следващите минути двубоят стана значително по-нервен.

След като се съвзеха, италианците имаха няколко възможности за отбелязване на изравнителен гол чрез Инсиние, Киеза, Имобиле и Верати, но до такъв не се стигна.

През второто полувреме "Скуадра адзура" изглеждаха по-опасни. След няколко пропуска логичното се случи и в 67-та минута Бонучи възстанови равенството.

Снимки: Getty Images

До края на редовното време Италия даде всичко от себе си да спечели двубоя в първите 90 минути, но англичаните се отбраняваха добре и мачът влезе в продължения.

Малко преди края на редовните минути фен нахлу на терена и гонитбта между него и охраната създаде допълнително настроение за хората по трибуните.

Всичко за UEFA EURO 2020™ ще откриете в специалната секция на Gong.bg.