Той очаква "сглобката" да продължи съществуването си с конструктивни спорове през цялото време

„Надеждата България да влезе в еврозоната е реалистична, но не и сигурна. Вчера започна обсъждането в Бюджетна комисия по един от последните критерии, които са в наши ръце – новият Закон за БНБ. Той ще влезе в сила от деня, в който евентуално станем членове на еврозоната. Дотогава ще бъде валиден текущият”. Това заяви депутатът от ПП-ДБ Георги Ганев в предаването „Денят на живо” по NOVA NEWS.

„Голямата въпросителна продължава да бъде инфлационният критерий, който не е съвсем в нашите ръце”, обясни финансистът. По думите му в България годишната инфлация продължава да спада, а в еврозоната тя се е повишила. Това ни дава шанс да сме достатъчно близо до критериите и по инфлационния индекс, обясни депутатът.

Любомир Дацов: България няма да изпълни инфлационния критерий

Запитан за бъдещето на управляващата коалиция, той отговори: „Огромната ми надежда е „сглобката” да продължи да съществува небезпрепятствено, а да има препятствия и скандали през цялото време”. Неговите очаквания са скандалите да са конструктивни.

Политическите диалози и решенията след ротацията: Коментар на социолози

Относно атестацията на министрите народният представител каза, че за различните сфери има различни критерии. По думите му не е лесна задача да се съставят критерии за оценка на дейността на управляващите. „Не е изключено да има нова ротация”, каза Ганев и допълни, че хората трябва да се притесняват, ако в управлението всичко е тихо.

Ганев смята, че започналите данъчни ревизии в около 500 обекта ще имат ефект. „В случая се потвърждава приоритетът, че е по-добре НАП да следи и контролира по-изкъсо големите данъкоплатци. Тогава има по-голям фискален ефект”, каза Ганев. Той очаква да има увеличаване на събираемостта на данъците с подобен контрол.

Собственици на заведения сигнализират: Клиенти крият касови бележки, за да не плащат сметките си

Относно идеята, ако в ресторанта не бъде предоставена касова бележка, клиентът да не заплати, депутатът обясни, че първоначалната идея била да не плаща, а е прието плащането да се забави. „Копие от тази бележка има при НАП. Не виждам пречка, ако човек иска да си тръгне, да му бъде поискано името”, заяви финансистът по повод случаите на клиенти, които крият бележка за консумация в хранително заведение и не плащат сметката си. 

Редактор: Весела Веселинова