Българката финишира на шесто място на Световното първенство по плуване

Габриела Георгиева финишира на шесто място на Световното първенство по плуване. Най-смелата ѝ мечта е да запише възможно най-добро класиране на Олимпийските игри в Париж тази година. Откъде черпи вдъхновение? Със спортистката се срещна Лора Стоянова.

Габриела започва професионалната си кариера на 16-годишна възраст, когато отива на състезание на своята сестра Мишел и така се влюбва в този спорт.

„Тя е с четири години по-голяма от мен. Исках много да отида да видя едно нейно състезание, една нейна тренировка и впоследствие ми хареса”, сподели тя.

Плувкиня загуби съзнание в басейна по време на Световното в Будапеща (ВИДЕО+СНИМКИ)

Както повечето спортисти, и българската състезателка има свой талисман, който ѝ носи късмет на всяко състезание.

„Имам си една мечка, тя обикаля навсякъде с мен. Всъщност е на сестра ми, но аз я взех преди време”, каза още плувкинята.

26-годишната Габриела стига до върха на кариерата си на Световното първенство в Доха, където достига до финал и се нарежда на шесто място на 200 метра гръб.

„Плуването е моят живот. Всеки спорт е труден по индивидуален начин. Изисква се дисциплина”, смята младият ни талант.