Той беше посрещнат на летище София с гайди

След невероятния успех на Игрите в Париж олимпийският ни шампион Семен Новиков се завърна у нас. Той беше посрещнат на летище София от близки, приятели и много фенове с гайди.

„Още не мога да повярвам, че спечелих златото. Усещах подкрепата на всеки българин! Благодаря! Следващата ми цел е световна титла”, каза той пред журналисти. И благодари на всички треньори, които са му помогнали да се подготви.

„Не се отказвайте, ако тренирате борба, дори да имате загуби. Не се предавайте докрай”, призова спортистът.

Българският борец победи категорично със 7:0 иранеца Алиреза Мохмадипиани на финала в олимпийския турнир по борба в категория до 87 кг класически стил.

Франция закри Олимпийските игри в Париж (ВИДЕО+СНИМКИ)

Припомняме, че България спечели седем медала от тазгодишните Олимпийските игри. Страната ни не е имала повече шампиони от десетилетия, а първата Олимпиада в Париж от 100 години насам позволи на хиляди българи да направят участието на родните спортисти във френската столица още по-специално.