"Червените" увеличават преднината си на първото място на 7 точки

Отборът на ЦСКА продължи с перфектното си представяне при домакинства от началото на сезона и победи Литекс с 2:0 в мач от 12-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Българска армия".

"Червените" бяха по-силния отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха, който увеличи преднината им на върха на класирането.

Домакините излязоха напред в 17-та минута, когато Александър Тунчев засече с глава центриране на Платини и прати топката във вратата на Баривиера. След почивката възпитаниците на Стойчо Младенов се прибраха и не оставиха никакви шансове на гостите да се върнат в двубоя, а две минути преди края на редовното време резервата Еденилсон Бергонси оформи крайното 2:0 със страхотен изстрел от далечно разстояние.

След този успех ЦСКА увеличи преднината си на първото място на 7 точки, поне временно, докато ловчанлии остават на пета позиция с 19 точки.