Вижте разказ от първо лице за случващото се в редиците на муджахидините!
Един мъж от Германия се докосна до сърцето на терора. Десет дни журналистът Юрген Тоденхьофер и синът му Фредрик живяха с муджахидините, видяха лицата им и опознаха идеологията им, за да могат днес да ни разкажат какво е да срещнеш лице в лице джихада и кои са хората, които всяват страх.
Репортерът на Новините на Нова Надя Ганчева се срещна с единствения западен журналист, живял в редиците на ИДИЛ и снимал случващото се там с тяхно разрешение.
„Той е отишъл на територията на ИДИЛ, заедно със сина си, той се среща с хората там, получава тяхното разрешение да снима там и дори е получил гаранция за своята сигурност от Абу Бакр ал Багдади, халифа на ИДИЛ”, разказа в студиото на „Здравей, България” Надя Ганчева.
Гледайте какво разказа журналистът Юрген Тоденхьофер в „Темата на Нова” на 17 януари (неделя) след централната емисия новини!
Последвайте ни