Победното попадение бе дело на Юрген Матей

Столичният ЦСКА победи с 3:0 след продължения чешкия "Виктория Пилзен" и с общ резултат 3:2 „червените” ще играят и през есента в груповата фаза на турнира Лига на конференциите.

ЦСКА изигра изключително добре подреден мач с ясна тактика, за да успее в редовното време да заличи пасива на чешкия тим, който срази българите с 2:0 в първия мач преди седмица. Греъм Кери даде аванс на домакините в шестата минута, а Георги Йомов в 65-ата вкара второто попадение в срещата, за да прати на практика срещата в продължения. В тях пък Жорди Кайседо си изкара червен картон в 110-ата минута, но това не сломи българския тим, който минута преди да дойдат дузпите вкара трети гол чрез Юрген Матей, който класира своя отбор напред.

Подробности за срещата четете на Gong.bg.

Стартови състави:

ЦСКА (4-3-3): 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов – К, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 15. Тибо Вион (59' - 29. Томас Лам), 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери – 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо, 30. Яник Вилдсхут (90' - 23. Ахмед Ахмедов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 20. Християн Петров,

Треньор: Стойчо Младенов

Виктория Пилзен: 16. Алеш Хрушка - 14. Радим Резник (90' - 11. Матей Хибс), 35. Филип Каша, 4. Лудек Перница (к) (105' - 22. Якуб Брабец), 24. Милан Хавел – 39. Доминик Яношек - 50. Адриел Ба Луа (90' - 5. Жоел Каямба (114' -  9. Жан-Давид Бугел), 31. Павел Шулц (66 - 66. Мирослав Качер), 20. Павел Буча, 18. Джон Москера - 15. Томас Чори

Резерви: 13. Мариан Твърдон, 36. Индрих Станек, 2. Лукаш Хейда, 19. Михал Хлавати, 21. Шимон Фалта, 26. Лукаш Матейка, 99. Ндиайе

Треньор: Михал Билек