Следващият съперник на българския шампион е „Аякс"

Шампионът на България – „Лудогорец", изигра фантастичен мач срещу първенеца на Казахстан „Астана" и го победи с 5:1 в реванша в Разград. Така „орлите" продължават напред срещу „Аякс" в Лига Европа, а ако не успеят да надвият тима от Нидерландия, имат сигурно място в групите на Лигата на конференциите.

„Орлите“ трябваше да наваксват пасив, след като загубиха с 1:2 визитата си преди седмица в Нур-Султан. След изключително второ полувреме и фантастични голове в хода на срещата елиминираха водения някога от Станимир Стоилов казахстански отбор, пише gong.bg.

След обрат: „Лудогорец” загуби първия мач срещу „Астана” в Лига Европа

Бърнард Текпетей даде аванс на разградчани в 25-ата минута, но Дембо Дарбо изравни резултата на „Хювефарма Арена“ три минути по-късно.

През втората част обаче "Лудогорец" надигра напълно своя съперник и реализира четири гола. Авторите им бяха Якуб Пьотровски (47-ата минута), Текпетей (50-а минута), отново Пьотровски (56-а минута) и капитанът Кирил Десподов (68-а минута).