Пореден успех за най-добрата ни ракета

Григор Димитров постигна най-добрия си резултат за годината, след като се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Шанхай с победа над чилиеца Николас Джари със 7-6(2), 6-.4.

Григор Димитров с исторически успех срещу Алкарас

Два дни след като срази световния номер 2 Карлос Алкарас, Димитров направи нов много силен мач и бе безупречен, за да стигне до чист успех.

Първата ракета в мъжкия ни тенис водеше играта в първия сет, но пропусна една възможност за пробив и се стигна до тайбрек. В него Димитров взе пет от първите шест точки, за да поеме контрол над събитията и се наложи със 7-2.

Във втората част Димитров пропусна три точки за пробив, преди все да вземе подаването на съперника си в седмия гейм и скоро след това затвори мача на собствен сервис.

В полуфиналите Григор ще срещне руснака Андрей Рубльов, който отстрани Юго Умбер от Франция след 6-2, 6-3.

Редактор: Валя Марева
Източник: БГНЕС