Цифрата на санкционираните за нарушения е внушителна - 108 хиляди...
154 души по-малко са загинали по пътищата на страната в сравнение с предишната година.
От началото на тази годината до сега загиналите са 622-ма. 3 хиляди по-малко катастрофи са станали тази година, в сравнение с предишната. Цифрата на санкционираните за нарушения е внушителна - 108 хиляди от 162-е хиляди проверени автомобили. Приходите от глоби са над 5 млн. лв, съобщават от столичния КАТ.
Според министъра на вътрешните работи най-важно е да има промяна в манталитета на българските шофьори. В същото време премиерът Бойко Борисов коментира, че максималната скорост, с която водачите могат да шофират по магистралите, трябва да се вдигне.
И още по темата – във видеото.
Последвайте ни