Световният №1 се класира за финала на Уимбълдън

Новак Джокович се класира за финала на Уимбълдън, след като победи с 3:2 сета Хуан Мартин Дел Потро /7-5, 4-6, 7-6(2), 6-7(6), 6-3/.

Двамата изиграха невероятен двубой, който се превърна в най-дългия полуфинал в историята на турнира. Срещата продължи 4 часа и 44 минути и премина през спиращи дъха обрати.

Джокович спечели първия сет 7:5, но загуби втория с 4:6.  Третият бе истинско украшение в турнира и в него световният номер едно успя да надделее след тайбрек завоюван с 7:2 точки.

Сърбинът бе близо до успех в мача в четвъртия сет, но в него Дел Потро показа невероятен характер. С агресивна игра, аржентинецът спаси два мачбола и на свой ред спечели тайбрек, този път с 8:6.

В решителната пета част, Джокович проби своя съперник при 4:3 в своя полза, а след това макар и трудно спечели подаването си за крайното 6:3.

В опит да спечели седма титла от Големия шлем, Джокович ще се изправи срещу Йержи Янович или представителя на домакините Анди Мъри.