Там спортистите ни ще играят срещу Франция или Аржентина

Снимка: Shutterstock

Националният отбор на България победи Белгия с 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:20) и се класира за финала на Световната лига, втора дивизия.

В препълнената зала Конгресна в Двореца на културата и спорта във Варна "лъвовете" започнаха разконцентрирано мача и многото им грешки позволиха на белгийците да измъкнат първия гейм. Възпитаниците на Пламен Константинов излязоха преобразени на игрището във втората част и дадоха само 14 точи на своя съперник, за да изравнят резултата.

Българските волейболисти продължиха със силната си игра и взеха следващите две части на 18 и 20 точки, за да затворят мача с 3:1. По този начин България се класира за утрешния финал на Световната лига, втора дивизия, където ще се изправи срещу Франция или Аржентина.