Тенис надеждата ни отпадна от турнира в Монте Карло

Григор Димитров загуби от Жил Симон с 0:2 сета (4:6, 3:6) във втория кръг от турнира в Монте Карло, съобщи Gong.bg. Това е пето поражение от французина, като по този начин той не успя да защити точките си от миналия сезон, когато Григор отпадна на четвъртфиналите.

Димитров изигра силен първи сет с пробив в края. Двамата играчи бяха равностойни до 4:4, но след оспорван гейм Жил Симон поведе с 5:4. При това положение първата ни ракета в мъжкия тенис трябваше да сервира, но направи нови грешки и Симон достигна до три сетбола. Французинът победи още при първата си възможност за пробив и спечели гейма и сета с 6:4.

Във втория сет играта тръгна добре за Григор. Българинът проби Симон във втория сет с 3:2, но впоследствие настъпи срив в играта и французина победи в четири поредни гейма, спечелвайки с 6:3.

Френският тенисист не допусна възможност Гришо да се върне в играта и затвори двубоя с 2:0 в своя полза.