„Петлите“ победиха „лъвовете“ в София за първи път от 85 години насам

Франция победи България с минималното 1:0 във важна квалификация за Световното първенство по футбол в Русия догодина.

Единственият гол, паднал на Нациоаналния стадион „Васил Левски“, дойде по-малко от три минути след началния съдийски сигнал. Отбеляза го Блез Матюиди с удар от малък ъгъл.

Предвид резултатите от останалите квалификационни срещи в нашата група, изиграни днес, загубата от Франция изпраща „лъвовете“ на четвърто място. Това пък означава, че националите ни губят шансовете си за класиране на Мондиал 2018. А Франция се връща на върха в групата, въпреки впечатляващата победа на другия претендент за първото място – Швеция, срещу Люксембург с 8:0. Именно срещу разгромените днес ще се изправи България в протоколен мач във вторник.

С победата в София „петлите“ спряха черната за тях серия от 85 години, в които не бяха побеждавали отбора ни на наш терен.

Още новини от света на спорта четете на gong.bg.