В Грузия шампионите на България направиха силен мач

Отборът на "Лудогорец" победи "Торпедо Кутаиси" с 1:0 като гост в първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа. В Грузия шампионите на България направиха силен мач и можеха да спечелят по-убедително, но направиха няколко пропуска пред противниковата врата.

"Лудогорец" отпадна от Шампионската лига

Ключовият момент в двубоя дойде точно преди края на първото полувреме, когато Вандерсон комбинира много добре с Марселиньо отдясно и след това с техничен изстрел откри резултата, пише БГНЕС.

Виктор Орбан гледа на живо мача в Разград (ВИДЕО)

През втората част домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол, но вратарят на „орлите“ Хорхе Броун бе на мястото си, когато трябваше. Възпитаниците на Пауло Аутори от своя страна направиха няколко много опасни контраатаки, но не успяха да ги реализират. В крайна сметка не паднаха повече голове и българският тим спечели с 1:0.

Реваншът е в България следващия четвъртък, 30 август, от 20.00 часа и ще бъде предаван пряко по Diema Sport.